Ceramicznie zabezpiecz swój samochód

Auto ciągle jest narażone

Jak wiadomo, warunki na polskich drogach do najlepszych nie należą. Dlatego też pojazdy po nich poruszające się są bardzo narażone na uszkodzenia. Nie chodzi tutaj jedynie o dziurawe drogi lecz także o małe kamyczki, które odpryskują z opon w trakcie jazdy czy dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne. Szczęśliwie, coraz więcej osób decyduje się na odpowiednie zabezpieczenie swojego samochodu, a do takich z pewnością można zaliczyć zabezpieczenie ceramiczne samochodu warszawa. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla nowych samochodów prosto z salonu, lecz także dla tych kilkuletnich, które już są zaprawione w bojach na polskich drogach. Ceramiczna powłoka będzie idealna dla nich po drobnych korektach lakieru. Przed czym zatem może ochronić nasze samochody powłoka ceramiczna? Przed uszkodzeniami mechanicznymi, rysami, negatywnym wpływem kwaśnych deszczy na karoserie, promieniowaniem UV, sokami z drzew, które opadają na lakier oraz solami drogowymi. Pozostaje jeszcze pytanie, na jak długo taka powłoka wystarczy? Tutaj już zależy od wybranej przez nas opcji jednak może to być nawet okres do pięciu lat! Porównując to z innymi środkami do ochrony lakieru jak np. wszelkiego rodzaju woski to jest to niesamowicie długi okres czasu. Co więcej, działa to zdecydowanie lepiej od tradycyjnych wosków ochronnych.

Jak wygląda proces nakładania takiej powłoki

Proces ten najlepiej zlecić specjalistom, którzy poza niezbędnym doświadczeniem posiadają również najwyższej jakości produkty do auto detailingu, specjalnie stworzone do tego narzędzia oraz przestrzeń przystosowaną do działań na samochodach. Pierwszym, co należy zrobić jest bardzo dokładne oczyszczenie samochodu. Nie chodzi tutaj o zwykłe umycie auta na myjce samochodowej. Jest to całkowite mycie, w którym pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń stałych oraz całkowite odłuszczanie samochodu. Kolejny etap nie zawsze występuje lecz na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że nałożenie powłoki ochronnej ceramicznej odbywa się na kilkuletnim samochodzie. Po dokładnym oczyszczeniu auta, zabezpiecza się wrażliwe elementy a samochód poddaje lekkiej polerce, dzięki której usuwa się mikrorysy, zmatowienia, hologramy i inne ubytki lakieru. Dopiero po tak szczegółowo przeprowadzonych czynnościach specjaliści od auto detailingu przechodzą do nakładania ceramiki. Proces ten też nie jest najłatwiejszy, gdyż trzeba trzymać się bardzo szczegółowych wytycznych przy aplikacji takich powierzchni. Oddając te zadanie specjalistom, mamy pewność, że zostanie ono dobrze wykonane z należytą starannością.

Efekt końcowy

Po takiej terapii na samochodzie możemy spodziewać się niesamowitych efektów końcowych. Samochód będzie wyglądał jakby ktoś go oblał szkłem. Stworzy się na lakierze piękne lustrzane odbicie. Kolor będzie niesamowicie głęboki. Kilkuletnie auto będzie wyglądało, jakby dopiero co wyjechało z salonu samochodowego albo nawet lepiej. Z pewnością jest to usługa, którą warto wykonać na każdym samochodzie, aby przedłużyć jego żywot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − three =